fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Зимата и официјално започна – Какво време не очекува викендов во Гостивар?

Објавено

на

Во Гостивар во петок и сабота по студеното утро, во текот на денот ќе биде претежно сончево и малку потопло време со благ пораст на дневните температури. Утринските температури од -10 до -3 степени, додека пак максималните дневни температури ќе достигнат до 3 односно до 12 степени.

Во недела се очекува појава на облачност која што ќе услови пораст на утринските но и на дневните температури. Утринските од -6 до 1 степен, дневните од 4 до 13 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!