Поврзи се со нас

Гостивар

Оглас за 3 вработувања во болницата во Гостивар

Објавено

на

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на три јавни службеници во административната служба на општата болница „Д-р Ферид Мурад“ во Гостивар. Отворени се работни места за: референт – администратор за матична евиденција, соработник за административно-технички работи и помлад соработник за правни работи. Како што е наведено во огласот, сите три позиции согласно годишниот план на институцијата за 2022 година се предвидени за Албанец(ка).

Платата за соработник за административно-технички работи изнесува 26. 000 денари, за помлад соработник 25.900 денари, оддека за референт 17.652 денари.

Огласот трае до 29 ноември.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена