Поврзи се со нас

Гостивар

Оглас за 9 вработувања во Општина Врапчиште

Објавено

на

Агенцијата за администрација објавуви јавен оглас за вработување на 9 државни службеници во Општина Врапчиште на различни работни места во повеќе општински сектори.

Како што е наведено во огласот се бараат: Соработник за претставки и предлози, Соработник за односи со јавноста, невладините организации, здруженија на граѓани и фондации, Соработник за образование, култура и спорт, Помлад соработник за администрирање со база на податоци и информатичка поддршка, Соработник за планирање, следење и реализација на буџетот, Виш соработник за утврдување данок на промет на недвижности, Соработник за идентификување и регистрирање на имот на физички и правни лица, Помлад соработник за евидентирање на постапки за изводи на урбанистички планови и Cоветник за уредување на градежно земјиште, издавање на локациски услови и одобрение за градба.

Месечните плати се движат од 24.500 до 29.000 денари.

Огласот е објавен на 24 јуни и трае 15 дена.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена