Поврзи се со нас

Гостивар

Оглас за работници на Коридорите 8 и 10д, платите од 500 до над 1.000 евра

Објавено

на

Јавното претпријатие за државни патишта објави оглас за вработување на триесетина работници за изградбата на Коридорите 8 и 10д. Вработувањата се на различни позиции, а во зависност од тоа се определени и месечните плати кои се движат од 30.000 до 70.000 денари. Работното време е 40 часа неделно.

Се бараат помошник на главниот и одговорен координатор на проектот, специјалисти за геодетски работи, за животна средина, за урбанистичко-планска документација, преведувач, возачи итн…

Огласот е отворен до 25 април, а вработувањата ќе траат до завршување на проектот, односно до 22 јануари 2028 година. Како што е наведено, постапката за избор на работниците ќе се спроведе во рок од 45, 90 или 120 дена од завршување на огласот.

Целиот оглас на следниот ЛИНК.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена