fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Огнометен дочек на Новата Година во Гостивар

Објавено

на

  Организирани новогодишни прослави со веселби и музика во Гостивар синоќа немаше, но 2021-ва беше дочекана со бројни огномети. Уште на неколку минути пред полноќ небото над градот од сите страни беше осветлено и ишарано од огномети, кои продолжија и со првиот чекор во Новата Година. На тој начин гостиварци, барем од терасите и дворовите за миг почувствуваа празнична атмосфера.

  И во оваа новогодишна ноќ, и покрај апелите и предупредувањата на надлежните не изостанаа петардите…

   

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!