Поврзи се со нас

Спорт

Ограбен домот на фудбалерот од Гостивар Мустафи, штетата се проценува над 1 милион евра

Објавено

на

Шпанскиот весник Леванте-ЕМВ во вторникот објави дека во Бетера, на дваесетина километри од Валенсија  бил ограбен домот на германскиот репрезентативен дефанзивец, кој настапуваше во Арсенал (2016-2021) и пристигна во Леванте минатото лето, Шкодран Мустафи.

Мустафи бил во својот дом со сопругата и синот, кога тројца маскирани лица преку балконот упаднале во неговиот дом, се проценува дека го пребарувале неговиот имот околу 30 минути пред да се разбуди, по што побегнале. Никој од семејството Мустафи не бил повреден.

Дванаесет луксузни часовници од брендот Rolex, Patek Philippe и Audemars Piguet во вкупна вредност до 800.000 евра, осум чанти Шанел, Хермес и Луј Витон во вредност од 48.000 евра, прстени, нараквици и дијамантски обетки (280.000 евра) и 11.000 евра готовина биле одземени од домот на фудбалерот.

Шкодран Мустафи е роден во Бад Хесфелд Германија, но неговиот татко е родум од гостиварското село Србиново.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 ден

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 2 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 3 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Како да се реши сообраќајниот хаос во Гостивар? Гужви по улиците, паркира кој каде сака…

Видео емисиипред 3 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена