Поврзи се со нас

Гостивар

Ограбен гостиварец на Камен мост во Скопје

Жител на Гостивар бил ограбен од непознати лица, додека се обидувал да му даде пари на питач.

МВР информира дека на 7 февруари во Полициската станица Центар 41-годишниот И.Ч. од Гостивар, пријавил дека на Камениот мост, од непознато лице извршена му била тешка кражба на дрзок начин и одземени пари. Имено, тешката кражба на дрзок начин била извршена на тој начин што откако пријавителот го извадил паричникот со цел да му даде пари на лице кое било на Камениот мост и имало некаков проблем, кон него се доближиле неколку непознати лица и едно од нив насилно му ги одзело парите, по што го напуштиле местото на настанот.

Полицијата соопшти дека се работи на расчистување на случајот.

 

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!