Поврзи се со нас

Гостивар

Ограбиле жена на булевар „Гоце Делчев“ во Гостивар

Вчеравечер (2 декември) бил лишен од слобода Ф.К.(35) од Гостивар, поради сомнение за учество во извршување кражба. Според пријавеното, околу 21 часот и 10 минути, на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, Ф.К. и уште едно лице ѝ го одзеле паричникот на Д.В.(61) од Гостивар, информира полицијата.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!