Поврзи се со нас

Гостивар

Охридски хотелиер со убав подарок за малите планинари од Гостивар и водичот Шурбан

Објавено

на

  Сторијата за малите планинари вклучени во планинарската школа на лиценцираниот водич од Гостивар, Исмет Шурбан поттикна охридски хотелиер да им приреди пријатно изненадување. Рашид Муса сопственик на Комплекс Мизо во Охрид на целата група деца и водичот им подарува бесплатен викенд во неговиот објект. Муса вели дека бил воодушевен од ентузијазмот и љубовта кон планините на малите гостиварци, како и од трудот и посветеноста на Шурбан во ангажманот со младите генерации.

  „Во врска со вашата објава за планинарот што ги обучува децата, би сакал да им пренесете на младите планинари и водичот дека имаат отворена понуда, кога ќе посакаат да дојдат во Охрид на викенд, да ги прошетаат и запознаат и нашите планини. За сите планинари ќе биде обезбедено сместување, оброци и организиран превоз до кое место ќе посакаат. Вистинско задоволство е да придонесеме младите да се дружат со природата.“, напиша хоелиерот во порака до редакцијата на Gostivarpress.mk.

  За убавиот гест на сопственикот на комплексот Мизо веќе го информиравме водичот Шурбан, кој со дечињата продолжува и натаму да работи неуморно и да ги инспирира за нови планински доживувања.

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!