Поврзи се со нас

Локални избори 2017

ОИШ на СДСМ Гостивар со позитивна оценка и задоволство од досегашниот тек во кампањата

Општинскиот изборен штаб на коалицијата предводена од СДСМ излезе со оценка дека во првите десет дена од кампањата, активностите поминуваат според предвиденото и како што нагласуваат, со исклучителна позитивна енергија од членството, симпатизерите и сите граѓани вклучени во кампањата.

„До сега беа отворени три нови месни штабови во населбите Дутлок, Малеарди и Циглана, коишто функционираат секојдневно. Проектот “Врата до врата“ кој на некој начин станува и заштитен знак на нашите кампањи се одвива подобро од предвиденотото. Секојдневно се вклучуваат нови граѓани коишто сакаат да учествуваат и да бидат дел од проектот. Досега се посетени околу 2000 семејства, при што граѓаните ги запознаваме со нашата Програма за општина Гостивар, им ги претставуваме предвидените проекти на локално, па и централно ниво, ги слушаме нивните сугестии и предлози, а критиките ги земаме предвид. Во преостанатиот дел од кампањата, планираме да посетиме уште околу две и пол илјади семејства и да организираме средби со граѓани на ниво на целата територија на општина Гостивар. Се обидуваме непосредно да комуницираме и со различни целни групи во Гостивар, како пензионери, спортисти, бизнис сектор, невладин сектор, маргинализирани групи, со цел да ги слушнеме нивните проблеми, да им ветиме дека ќе бидеме нивниот глас во локалната самоуправа и да ги запознаеме со нашите предвидени проекти кои се однесуваат на нив. СДСМ и коалицијата поминуваат се повеќе време на терен, меѓу граѓаните на Гостивар, каде што впрочем и ни е местото како социјалдемократска партија“, соопштија од Општинскиот изборен штаб.

Од таму потенцираат дека  водат позитивна кампања за локалните избори и дека се исклучително задоволни од приемот и поддршката на кои наидуваат кај граѓаните на  Гостивар, како и од решителноста, посветеноста, позитивната енергија и ентузијазмот со кои нашите членови и симпатизери учествуваат во кампањата и активностите.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 1 час

Нови две жртви на Ковид 19 во Македонија, починаа пациенти од Куманово и Дебар

Гостиварпред 2 часа

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 2 часа

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 3 часа

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 6 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 7 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 20 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 22 часа

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!