Поврзи се со нас

Локални избори 2017

ОИШ на СДСМ Гостивар со позитивна оценка и задоволство од досегашниот тек во кампањата

Објавено

на

Општинскиот изборен штаб на коалицијата предводена од СДСМ излезе со оценка дека во првите десет дена од кампањата, активностите поминуваат според предвиденото и како што нагласуваат, со исклучителна позитивна енергија од членството, симпатизерите и сите граѓани вклучени во кампањата.

„До сега беа отворени три нови месни штабови во населбите Дутлок, Малеарди и Циглана, коишто функционираат секојдневно. Проектот “Врата до врата“ кој на некој начин станува и заштитен знак на нашите кампањи се одвива подобро од предвиденотото. Секојдневно се вклучуваат нови граѓани коишто сакаат да учествуваат и да бидат дел од проектот. Досега се посетени околу 2000 семејства, при што граѓаните ги запознаваме со нашата Програма за општина Гостивар, им ги претставуваме предвидените проекти на локално, па и централно ниво, ги слушаме нивните сугестии и предлози, а критиките ги земаме предвид. Во преостанатиот дел од кампањата, планираме да посетиме уште околу две и пол илјади семејства и да организираме средби со граѓани на ниво на целата територија на општина Гостивар. Се обидуваме непосредно да комуницираме и со различни целни групи во Гостивар, како пензионери, спортисти, бизнис сектор, невладин сектор, маргинализирани групи, со цел да ги слушнеме нивните проблеми, да им ветиме дека ќе бидеме нивниот глас во локалната самоуправа и да ги запознаеме со нашите предвидени проекти кои се однесуваат на нив. СДСМ и коалицијата поминуваат се повеќе време на терен, меѓу граѓаните на Гостивар, каде што впрочем и ни е местото како социјалдемократска партија“, соопштија од Општинскиот изборен штаб.

Од таму потенцираат дека  водат позитивна кампања за локалните избори и дека се исклучително задоволни од приемот и поддршката на кои наидуваат кај граѓаните на  Гостивар, како и од решителноста, посветеноста, позитивната енергија и ентузијазмот со кои нашите членови и симпатизери учествуваат во кампањата и активностите.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Здравје и убавинапред 11 часа

Внимавајте кога подгревате одредена храна, можни се опасности

Македонијапред 13 часа

Итна набавка на лекот „фезго“, јавно побара пациентка со канцер

Гостиварпред 14 часа

Гостиварецот Златко Панзов добитник на наградата „Драги“ за најдобар книжевен превод

Гостиварпред 15 часа

Хуманитарното здружение „Др. Трајче Нешковски“ Гостивар ќе ги субвенционира еднодневните екскурзии на ученици во социјален ризик

Гостиварпред 16 часа

41 годишник нападнат од куче скитник на улица во Гостивар

Македонијапред 17 часа

Од полноќ нови цени на горивата

Вестипред 17 часа

Англија забрани пластичен прибор за јадење и чинии за еднократна употреба

Гостиварпред 19 часа

Трагична несреќа на патарина во Гостивар, загина 18 годишно момче

Гостиварпред 19 часа

Детска недела во градинките во Гостивар со работилници, музика, игри, посети

Гостиварпред 2 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 3 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 2 недели

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 2 недели

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 4 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 4 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 1 месец

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена