fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ОЈО Гостивар бара казна за гостиварка која зела туѓи пари од банкомат

Објавено

на

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Предлог за издавање казнен налог за кривично дело – Кражба од член 235 став 1 од Кривичниот законик, против 43-годишна жителка на Гостивар. Која во јануари годинава зела пари од банкомат кои припаѓале на друго лице.

„На 11 јануари, обвинетата застанала во ред за банкомат зад една оштетена која повлекувала пари. При обидот да повлече пари клиентката, банкоматот задоцнил, па сумата од 15.000 денари ја исфрлил со задоцнување. За тоа време оштетената се оддалечила, а обвинетата веднаш зад неа ги зела парите и наместо да пријави, си заминала. Со ова на оштетената и била нанесена штета од 15.000 денари“, се вели во соопштението на ОЈО Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!