Поврзи се со нас

Гостивар

ОЈО Гостивар отвори истрага за обид за убиство – со кујнски нож го избодела во стомакот

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против државјанка на Република Турција со привремен престој во Гостивар поради основано сомнение дека се обидела да стори кривично дело „убиство“.

„На 19 февруари, по претходна расправија, осомничената 24-годишна девојка со умисла се обидела да лиши од живот едно лице, 23-годишен државјанин на Република Турција, така што со кујнски нож најпрвин му задала убодна рана во слабината од десната страна. Потоа расправијата продолжила, па осомничената го турнала оштетениот на креветот и му задала уште една убодна рана од левата страна на слабината.“, соопшти обвинителството.

Поради околности кои упатуваат на можност осомничената да се даде во бегство, да ја попречува кривичната постапка со влијание врз сведоците или да се обиде да го доврши обиденото кривично дело, надлежниот јавен обвинител до судијата на претходна постапка од Основниот суд Гостивар доставил предлог за определување мерка притвор.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 9 минути

Апел од полицијата по растот на заболени во Гостивар – Мерките да се почитуваат максимално!

Гостиварпред 1 час

Акцијата за санирање на Русино ќе трае најмалку 4 до 5 дена, зафатена е поголема површина

Гостиварпред 2 часа

Дафина Стојаноска од ВМРО ДПМНЕ: И моите сограѓани Турци не се задоволни од оваа власт

Гостиварпред 2 часа

Србиноска на средба со граѓани со оштетен вид во Гостивар: ИНТЕГРА ќе води грижа за лицата со попречености

Гостиварпред 3 часа

Највисока бројка на заразени со корона во регион на Гостивар до сега, вкупно 23 – една почината пациентка и 8 оздравени

Гостиварпред 5 часа

17 нови решенија за изолација во Гостивар, исконтролирани 142 лица

Гостиварпред 7 часа

Приведен гостиварец заради закани кон функционер на Владата

Македонијапред 8 часа

Еве ја листата на сместувачки капацитети каде може да се плати со ваучер за домашен туризам

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!