fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ОЈО Гостивар поднесе обвинение за грубо насилство против две лица

Објавено

на

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против две лица кои го сториле кривичното дело – Насилство, соопшти обвинителството.

„Настанот за кој се товарат обвинетите се случил на 24 ноември 2019 година, кога тие заедно телесно повредиле едно лице и извршиле грубо насилство.  Откако оштетениот со своето семејство со возило пристигнал до полициска станица да пријави настан, првообвинетиот го удрил  со француски клуч, а второобвинетиот со тврд предмет во пределот на главата. На настанот присуствувале повеќе лица, кај кои од стореното кривично дело било предизвикано чувство на несигурност, загрозување и страв.“, се наведува во соопштението.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!