Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 16/06/2019 | 21:33

ОО СДСМ Гостивар доби нов претседател

Гостиварецот Драгољуб Филипоски денес е назначен за нов претседател на Општинската организација на СДСМ во Гостивар. Тој доаѓа на местото на Зоран Ангелов, по одлуката на лидерот на партијата Зоран Заев за разрешување на сите претседатели на општинските организации кон крајот на мај.

Четириесетгодишниот Филипоски е вработен во Меѓуопштинскиот Центар за вработување во Гостивар.

На денешниот Централен одбор на СДСМ во Охрид за член на Извршниот одбор на партијата беше избрана гостиварката Кети Василеска, дипломиран правник.

Напишете коментар