Поврзи се со нас

Вести

Опожарен автомобил пред куќа во Чегране

Објавено

на

 

Во возило „Рено меган“ со гостиварски регистерски таблици, сопственост на  47-годишен жител на селото Чегране, избувнал пожар, од засега неутврдени причини.  Автомобилот во моментот на пожарот, бил паркиран пред куќата на сопственикот.

Како што соопштуваат од полицијата, огнот пламнал во предниот дел и за кусо време се проширил на целото воозило. Во пожарок изгореле повеќе лични документи, како и паричник со 700 евра кои биле оставени внатре.

По извесно време огнот бил локализиран со интервенција на гостиварските пожарникари. Извршен е комплетен увид и се утврдува причината и другите поединости, информираат од СВР. Вкупната материјална штета се проценува на 210 илјади денари.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена