fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Опрема за пожарникарите во Гостивар од Дирекцијата за заштита и спасување

Објавено

на

  Дирекцијата за заштита и спасување обезбеди опрема за Противпожарната единица во Гостивар. Како што информираа од ДЗС станува збор за сет воздушни перници за кревање на товар и сет хидраулични потпирачи за стабилизирање на лесни и тешки возила при сообраќајни несреќи.

  Примопредавањето на опремата се реализираше во текот на вчерашниот ден, при што заменик директорот на Дирекцијата за заштита и спасување Зулфикар Зејнула оствари средба со Командирот на ТППЕ Гостивар, Јусуф Бајрами.

  Претходно, по повод примопредавањето на опремата, директорот Зејнула го посети градоначалникот на Општина Гостивар, Арбен Таравари.

  Вредноста на донацијата изнесува 10.000 евра.

   

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!