Поврзи се со нас

Гостивар

Општина Гостивар ги откажа сите настани поради трагедијата со автобуската несреќа

Објавено

на

Поради трагедијата со автобуската несреќа во Бугарија, во која животот го загубија 46 граѓани на Република Северна Македонија, се откажуваат сите манифестации планирани за ноемвриските празници, од страна на Секторот за јавни дејности, соопшти Општина Гостивар.

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, општинските советници и општинската администрација изразуваат искрено сочувство до семејствата на загинатите и ја споделуваат болката со нив, а на преживеаните им посакуваат што побрзо оздравување, се вели во соопштението.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Здравје и убавинапред 7 минути

Што да се јаде, а што да се избегнува за време на топлите денови?

Гостиварпред 2 часа

Сообраќајна акција насочена кон мотоциклистите, во Гостивар 22 казни

Македонијапред 2 часа

Составот на новата влада ќе биде доставен во Собрание во вторник

Гостиварпред 3 часа

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Македонијапред 4 часа

МОН препорача скратени часови и проветрување на училниците поради жешкото време

Гостиварпред 4 часа

Метео аларм за нестабилно време со порој и грмежи во четврток и петок

Гостиварпред 6 часа

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 6 часа

Тешко повреден малолетен пешак во Гостивар

Гостиварпред 7 часа

Продажбата на курбани во Гостивар дозволена само на Сточниот пазар во Фазанерија

Гостиварпред 6 часа

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 2 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 3 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Како да се реши сообраќајниот хаос во Гостивар? Гужви по улиците, паркира кој каде сака…

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Komuna e Gostivarit i anuloi të gjitha ngjarjet për shkak të tragjedisë me aksidentin e autobusit

Објавено

на

Për shkak të tragjedisë me aksidentin e autobusit në Bullgari, në të cilën jetën e humbën 46 qytetarë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, anulohen të gjitha manifestimet të planifikuara për festat e Nëntorit, nga ana e Sektorit për veprimtari të jashtme, njoftoi Komuna e Gostivarit.

Kryetari i Gostivarit, Arben Taravari, këshilltarët komunal dhe administrata komunale shprehin ngushëllime të sinqerta deri te familjet e të vdekurve dhe e ndajnë dhimbjen me to, kurse të mbijetuarve ju dëshirojnë shërim sa më të shpejtë, thuhet në njoftimin.

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена