Поврзи се со нас

Гостивар

Општина Гостивар ги откажа сите настани поради трагедијата со автобуската несреќа

Објавено

на

Поради трагедијата со автобуската несреќа во Бугарија, во која животот го загубија 46 граѓани на Република Северна Македонија, се откажуваат сите манифестации планирани за ноемвриските празници, од страна на Секторот за јавни дејности, соопшти Општина Гостивар.

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, општинските советници и општинската администрација изразуваат искрено сочувство до семејствата на загинатите и ја споделуваат болката со нив, а на преживеаните им посакуваат што побрзо оздравување, се вели во соопштението.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Komuna e Gostivarit i anuloi të gjitha ngjarjet për shkak të tragjedisë me aksidentin e autobusit

Објавено

на

Për shkak të tragjedisë me aksidentin e autobusit në Bullgari, në të cilën jetën e humbën 46 qytetarë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, anulohen të gjitha manifestimet të planifikuara për festat e Nëntorit, nga ana e Sektorit për veprimtari të jashtme, njoftoi Komuna e Gostivarit.

Kryetari i Gostivarit, Arben Taravari, këshilltarët komunal dhe administrata komunale shprehin ngushëllime të sinqerta deri te familjet e të vdekurve dhe e ndajnë dhimbjen me to, kurse të mbijetuarve ju dëshirojnë shërim sa më të shpejtë, thuhet në njoftimin.

 

Популарно изминативе 100 дена