Поврзи се со нас

Гостивар

Општина Гостивар го крати работното време според препораките за превенција од коронавирус

Од денес (17 март) до 24 март, администрацијата на Општина Гостивар ќе работи со скратено работно време, и тоа од 8 до 13 часот. Во периодот од 13 до 16 часот ќе има само дежурство во Информативниот центар.

„Тргнувајќи од препораките на Владата на РСМ, должни сме да ги намалиме движењата при одвивање на работниот процес. Ги молиме граѓаните да го почитуваат скратеното работно време, односно да не излегуваат надвор без потреба, а општинската администрација да ја посетуваат само за предмети кои се итни и неодложни. Општина Гостивар ви се заблагодарува за разбирањето и ве повикува да се придржувате до препораките, затоа што јавното здравје е заедничка одговорност на сите нас“, се наведува во општинското соопштение.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!