Поврзи се со нас

Гостивар

Општина Гостивар ја објави листата на одобрени проекти од јавниот оглас

Објавено

на

Општина Гостивар денес ја објави листата на проекти кои ќе добијат финансиска поддршка за реализација од општинскиот буџет во 2022-ра година. Јавниот оглас за финансиска поддршка на здруженија, спортски клубови и проекти од физички лица беше распишан на 17 јануари, а пријавувањето беше до 15 февруари.

Одобрени се вкупно 59 проекти на здруженија и клубови од сите области, како и 21 проект од физички лица.

Општината упати повик до одговорните лица на здруженијата, спортските клубови, како и физичките лица, чии проекти се одобрени, од понеделник (14 март) да се јават во канцеларијата за финансии за следните постапки и потребните информации за реализацијата на проектите.

ЛИНК до комплетната листа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Македонијапред 5 часа

Битиќи: Леб ќе има по пристојни цени, можно е активирање на стоковните резерви

Мевмед Џафери, Маврово и Ростуше, ВМРО-ДПМНЕ, mevmed
Локални избори 2022пред 7 часа

Интервју со Мевмед Џафери, кандидат за градоначалник на Маврово и Ростуше од ВМРО ДПМНЕ

Медат Куртовски, Маврово и Ростуше, СДСМ
Локални избори 2022пред 8 часа

Интервју со Медат Куртовски, кандидат за градоначалник на Маврово и Ростуше од СДСМ

Македонијапред 9 часа

Утре и задутре трудниците и постарите да се ослободат од работа

Вестипред 11 часа

КФОР го зголеми присуството и патролирањето на косовско-српската граница

Гостиварпред 12 часа

Црковните старопечатени книги од Лазарополе подарени на Бигорски

Гостиварпред 13 часа

Немаат гајле, седнуваат зад волан без возачка – Над 410 казни во Гостивар за седум месеци

Македонијапред 14 часа

Спасовски: Од 1 јануари државјанство во електронска форма и барање за пасош и лична карта по електронски пат

Гостиварпред 14 часа

Нарушен јавен ред и мир ноќеска пред локал во Гостивар

Локални избори 2022пред 15 часа

Интервјуа со кандидатите за градоначалник на Маврово и Ростуше на Gostivarpress.mk

Гостиварпред 16 часа

Таравари: За излез од неизлезот – Техничка влада!

Македонијапред 16 часа

Авто-плинот од денес со нова намалена цена

Занимливостипред 17 часа

Мозокот зад возењето велосипед

Што, како, каде?!пред 6 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Македонијапред 1 недела

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 1 недела

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Вестипред 2 недели

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Гостиварпред 2 недели

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Викенд временска прогноза

Вестипред 1 недела

Загина возач на магистралниот пат Кичево – Гостивар

Вестипред 2 недели

Инфлацијата во Турција достигна речиси 80%

Гостиварпред 1 недела

Во Требиште нарушен јавниот ред и мир со физички напад врз две лица

Гостиварпред 2 недели

Приведени тројца гостиварци заради физички напад

Гостиварпред 2 дена

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Gostivari

Komuna e Gostivarit shpalli listën e projekteve të miratuara nga shpallja publike

Објавено

на

Komuna e Gostivarit sot ka shpallur listën e projekteve që do të marrin mbështetje financiare për realizim nga buxheti komunal në vitin 2022. Shpallja publike për mbështetje financiare të shoqatave, klubeve sportive dhe projekteve nga individë është shpallur më 17 janar, ndërsa aplikimi ka qenë deri më 15 shkurt.

Janë miratuar gjithsej 59 projekte të shoqatave dhe klubeve nga të gjitha fushat, si dhe 21 projekte nga individë.

Komuna u bëri thirrje përgjegjësve të shoqatave, klubeve sportive, si dhe individëve, projektet e të cilëve janë miratuar, që të hënën (14 mars) të paraqiten në Zyrën e Financave për procedurat e mëtutjeshme dhe informacionet e nevojshme për realizimin e projekteve.

Link  për listën e plotë.

 

Популарно изминативе 100 дена