Поврзи се со нас

Гостивар

Општина Гостивар ќе издвои 300.000 денари за погодените во земјотресот во Турција

Објавено

на

Од буџетот на гостиварската локална самоуправа ќе бидат издвоени финансиски средства во висина од 300.000 денари наменети за помош на населението погодено од катастрофалниот земјотрес од 6 февруари во Турција.

Предлог одлуката е ставена на дневен ред на седницата на Советот на Општина Гостивар, која ќе се одржи во вторник.

На седницата има предлог одлуки и за доделување финансиски средства за Шаховскиот клуб, фудбалските клубови Гостивар и Арсими-Чегране и за КК Гостивар.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена