Поврзи се со нас

Гостивар

Општина Гостивар организираше предавање за подобрување на квалитетот на објектите отпорни на земјотреси

Објавено

на

Во салата на Советот на општина Гостивар, дипл.инг. l и докторант на Градежниот факултет во Скопје – Леарт Таравари, денска одржа предавање на тема – Основни принципи на асеизмичкo градење.

На предавањето присуствуваа голем број градежни инженери и архитекти од Гостивар и околните места.

Општина Гостивар го организираше ова предавање, следствено на катастрофалните земјотреси во Турција и Сирија, со цел да се подигне свеста и квалитетот на градбите за што поголема отпорност кон земјотреси.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена