fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Општина Гостивар се вклучи во кампањата за помош на децата болни од рак и леукемија

Објавено

на

Гостиварската општинска администрација на чело со градоначалникот Арбен Таравари, се вклучи во добротворната кампања „Македонија ти си сонцоцвет“, наменета за помош на децата хоспитализирани на Клиниката за онкологија во Скопје.
Финансиски средства за подобрување на условите за лекување на децата од најтешките болести, како што се ракот или леукемијата се собираат преку купување на маичка со слика на сонцоцвет, која чини 1.230 денари.
Во посета на општина Гостивар и на средба со градоначалникот, беше Албана Османи, претседателката на фондацијата „You are Sunflowеr“, што ја организира кампањата.

Таравари по средбата изјави дека ќе се заложи и бизнис секторот од Гостивар да се вклучи во оваа
хуманитарна активност со цел да се соберат што повеќе финансиски средства.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!