Поврзи се со нас

Вести

Општина Маврово Ростуше: Да останат во самоизолација сите кои биле на преглед во Педијатриската амбуланта во Дебар

Општина Маврово и Ростуше ги повика граѓаните коишто во текот на минатата недела ја посетиле приватната Педијатриска амбуланта во Дебар, да останат во самоизолација.

„Сите оние кои биле на лекарски преглед во приватната Педијатриска амбуланта во Дебар минатата недела,
да останат во самоизолација и да ги известат своите матични доктори или Здраствениот Дом во Ростуше за нивната здраствена состојба. Воедно доколку има било каква промена во нивното здравје, да ги известат своите матични доктори или Здраствениот дом во Ростуше.“, соопштија од општината.

Министерството за здравство вчера информираше дека четири здравствени работници од Дебар, кои работеле во приватната Педијатриска амбуланта се позитивни на коронавирус.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 1 минута

Нови две жртви на Ковид 19 во Македонија, починаа пациенти од Куманово и Дебар

Гостиварпред 51 минута

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 1 час

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 2 часа

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 5 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 6 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 19 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 21 час

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!