fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Општината ги повика граѓаните да ги тргнат паркираните возила на улицата кај „Комуналец“, ќе се работи на асфалтирање

Објавено

на

Гостиварската локална самоуправа извести дека утре (четврток) во 8 часот ќе започнат градежните работи за асфалтирање на улица “Светозар Пепоски”, кај ЈП “Комуналец” во близина на ОУ “Гоце Делчев“.

„Ги повикуваме сите граѓани, вечерва, односно најдоцна до утре во 8 часот, да ги тргнат паркираните возила од оваа улица, за да не го попречуваат текот на работите. Возилата кои евентуално ќе се затекнат утре на самото место, ќе бидат дислоцирани преку “Пајак“ – службата“, се вели во соопштението од општината.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!