fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Општинската администрација на Гостивар ќе работи и утре

Објавено

на

Последниот ден од оваа година, 31-ви декември (сабота) ќе биде работен за администрацијата на општина Гостивар. Од општинската служба за информирање соопштија дека одлуката е донесена со оглед на тоа што утре истекува предвидениот рок за доставување на геодетските елаборати за легализација на бесправно изградени објекти.

-Општина Гостивар донесе одлука општинската администрација да работи и во саботата, со цел да им се излезе во пресрет на сите граѓани кои аплицирале за легализација на нивните објекти во 2011 година. По истекот на рокот, според Законот за легализација на бесправно изградени објекти, постапката ќе се запре и граѓаните ќе го изгубат правото на легализација на нивните објекти. Ги повикуваме граѓаните на Гостивар да ја искористат оваа можност и да ги достават геодетските елаборати во законски предвидениот рок, стои во соопштението.

Службите на општина Гостивар утре ќе примаат документи од 10 часот наутро, па се до 20 часот навечер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!