fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Опустошена шума во атарот на гостиварска Горна Ѓоновица

Објавено

на

Во периодот помеѓу 6-ти и 10-ти јули, засега непознати сторители во атарот на гостиварското село Горна Ѓоновица, во месноста  „Запоѓе“ , без одобрение пресекле 54 дабови и 19 букови стебла со вкупна дрвна маса од 10 метри кубни, соопшти Секторот за внатрешни работи.

Поголемиот број од пресечените стебла биле однесени, додека на локацијата биле пронајдени и подигнати околу 2 метри кубни дрва.

Полицијата соопшти дека се утврдува вкупната материјална штета и се работи на откривање на сторителите.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!