Поврзи се со нас

Гостивар

Основци во Гостивар спортуваа, се рекреираа и дружеа во рамки на Отворени забавни фудбалски школи

Објавено

на

Стотина основци од гостиварските училишта со нивните наставници се вклучија во спортските активности од проектот “Растеме во шампиони“ во рамки на Отворени забавни фудбалски школи. Учениците учествуваа во разни спортски и рекреативни содржини, како влечење јаже, скокање, игри со топка и сл.

„Со прекрасна дружба, спортски игри и забава, присуство на голем број родители, баби и дедовци како и спортски амбасадори од Гостивар, како Арѓент Беќири, Ерџан Менга, Видан Салиу, Менсур Јакупи, Бирол Топчиу и Мустафа Алиу. Благодарност до сите пристуни, а на насмевките на децата по завршување на настанот им немаше крај“, истакнаа организаторите на проектот, кој се спроведува во повеќе градови низ земјава со поддршка на НЛБ банка и локалните самоуправи.

Ваквите активности имаат за цел да ги вклучат децата и младите што повеќе во спортот, спортските игри и да ги мотивираат на физичка активност, како предуслов за здрав живот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена