Поврзи се со нас

Македонија

Основци во тетовско училиште во тоалет оставиле лист со имиња на соученици и закани

Објавено

на

Денеска (10 мај), во присуство на нивните родители, психолог и педагог, извршен е службен разговор со 11-годишна малолетничка и 11-годишен малолетник, постапувајќи по претходна пријава во СВР Тетово дека во тоалет во основното училиште каде учат оставиле лист хартија со имиња на ученици и закани кон нив.

Известен е Центарот за социјални работи и јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена