Поврзи се со нас

Гостивар

Основното музичко училиште „Енвер Стафаи“ од Гостивар врши упис на ученици

Објавено

на

Општинското основно музичко училиште „Енвер Стафаи“ од Гостивар, информира дека во тек е уписот на нови ученици за учебната 2021/2022 година, кои сакаат да изучуваат музички инструменти и пеење.

Учениците ќе ја посетуваат настава во музичкото училиште двапати неделно, според нивното слободно време. Музичкото училиште ги поседува сите потребни инструменти и ги задоволува сите услови за редовна и квалитетна настава согласно препораките за превенција од ширење на коронавирусот.

Уписот е отворен до 30 септември и се врши во самото училиште.

Потребни документи:
– За учениците од 6 години потребен е само извод на родени.
– За повозрасните извод и сведителство од изминатата учебна година.

За сите ученици организиран е бесплатен превоз од Гостивар до училиштето.

Повеќе информации може да се добијат на: 042 213 339, 070 345 380, 070 314 382.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 месец

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена