Поврзи се со нас

Гостивар

Остатоци од човечки скелет најдени крај брегот на Мавровско Езеро

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчера (2.04.2023) во Полициското одделение Маврово било пријавено дека кај местото викано „Бел коњ“ во Маврови Анови крај брегот на Мавровско езеро, биле пронајдени остатоци од човечки скелет, кои биле подигнати за вештачење.

Увид бил извршен во координација со Јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена