fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Осумдесетина возачи во Гостивар „заработија“ казни за пребрзо возење

Објавено

на

Вчера (25 април) во периодот од 13 до 19 часот на подрачјето на СВР Тетово била спроведена засилена сообраќајна контрола за санкционирање на возачи кои  управуваат  возило со брзина поголема од пропишаната.

„Санкционирани се вкупно 170 прекршоци, од кои 122 прекршоци од  возачи кои возеле пребрзо надвор од населено место и 48 во населено место. 92 прекршоци се на територијата на Тетово, а 78 на територијата на Гостивар. Од нив 34 возачи возеле со дури над 70 километри на час над дозволената брзина, а 107 со дури над 50 километри на час над дозволената брзина.“, соопшти СВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!