fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Осумдневен куќен притвор за пријавениот лекар од гостиварската болница

Објавено

на

Судија на претходна постапка од Основниот суд Гостивар определи осумдневен куќен притвор и одземање на пасошот на лекарот од гостиварската болница кривично пријавен за „злупотреба на службената положба и властување“.

Лекарот е пријавен поради сомнение дека на две женски лица од Форино и Гостивар на 7 и 9 март им изготвил и издал лажни негативни ПЦР тестови за што им наплатил 3.000 и 1.500 денари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!