Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 12/01/2019

Осумдневен притвор за бугарските државјани кои ограбија жена на Стража

Бугарските државјани осомничени за дрска кражба на бензинска пумпа на Стража, завршија во осумдневен притвор, информира полицијата. Се работи за едно машко и две женски лица, Н.Н.М.(50), М.Т.М.(48 ) и Д.Г.К.(40 ), кои беа приведени во Полициска станица на 10 јануари, по пријава на 36 годишна босанска државјанка М.П, за кражба на паричник од чантата, во кој имала пари и лични документи. 

Парчните средства биле пронајдени кај нив и вратени на жената. 

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*