fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Осумдневен притвор за бугарските државјани кои ограбија жена на Стража

Бугарските државјани осомничени за дрска кражба на бензинска пумпа на Стража, завршија во осумдневен притвор, информира полицијата. Се работи за едно машко и две женски лица, Н.Н.М.(50), М.Т.М.(48 ) и Д.Г.К.(40 ), кои беа приведени во Полициска станица на 10 јануари, по пријава на 36 годишна босанска државјанка М.П, за кражба на паричник од чантата, во кој имала пари и лични документи. 

Парчните средства биле пронајдени кај нив и вратени на жената. 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!