Поврзи се со нас

Гостивар

Осумгодишно девојче од Гостивар најдено удавено во базен во Дебарски бањи

Објавено

на

– Малолетно лице синоќа е пронајдено удавено во базен во Дебарски бањи кај село Долно Косоврати, информираше Стефан Димоски, портпарол на Секторот за внатрешни работи- Охрид, јави МИА.

Синоќа околу 20 часот во одделението за внатрешни работи во Дебар пријавено е дека во Дебарските бањи кај селото Долно Косоврасти забележано е удавено лице. Од извршениот увид констатирано е дека се работи за малолетничка од Гостивар и дека по извршен медицински преглед не се констатирани траги на насилство, рече Димоски.

По насока на јавен обвинител телото на починатото лице било предадено на семејството. Според директорот на Општата болница со проширена дејност, Баки Алили станува збор за осумгодишно девојче, кое во Ургентниот центар во болницата било донесено без знаци на живот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 12 минути

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 47 минути

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 2 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 2 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 4 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Гостиварпред 5 часа

Временска прогноза за новата работна недела

Вестипред 17 часа

Ердоган прогласи победа на претседателските избори во Турција

Писмапред 1 ден

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Вестипред 1 ден

Пендаровски со својот правен тим ќе ги разгледува измените на законите за коридорите 8 и 10д пред да ги потпише указите

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена