fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Отежнат сообраќај на ул„Слободан Пепоски“ поради реконструкција

Објавено

на

Општина Гостивар информира дека од денес (сабота) започнуваат градежните работи за реконструкција на улица “Слободан Пепоски”, која ја поврзува улицата кон градската болницата со ул “ЈНА“. Реконструкцијата вклучува гребење и ископ на постоечкиот асфалт и поставување на нов асфалтен слој.

„Додека ќе траат работите, сообраќајот на возила и пешаци ќе се одвива во потежнати услови, а во одредени временски периоди ќе биде и во прекин. Општина Гостивар им се заблагодарува на граѓаните за разбирањето.“, стои во известувањето од локалната самоуправа.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!