fbpx
Поврзи се со нас

Култура

Отворена изложбата „Летен салон“ во Гостивар

Објавено

на

Вчеравечер во Центарот за култура АСНОМ во Гостивар беше отворена колективната изложба „Летен салон“. На изложбата учествуваат дела од дваесетина уметници од Македонија, Албанија, Косово и Италија. Меѓу уметниците на годинешниот Летен салон има и неколку творци од Гостивар.

 

На отворањето свои обраќања имаа директорот на Центарот за култура Ход Мифтари, одговорната за уметничка дејност Лулјета Усеини и професорот Решат Амети.

Изложбата останува отворена за посетители во текот на викендов.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 1 недела

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!