fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Отворена книга на жалост во Гостивар за прерано починатиот д-р Трајче Нешковски

Објавено

на

По повод прераната и ненадејна смрт на доктор Трајче Нешковски, во просториите на СДСМ во Гостивар отворена е книга на жалост, информираат од ОО СДСМ Гостивар.

Во следните 3 дена, своето сочувство во книгата на жалост ќе можат да го изразат сите оние кои сакаат да се простат од Нешковски.

Триесет и две годишниот Нешковски ненајдено почина во средата, беше специјалист на Клиниката за пулмоалергологија. Ја водеше ковид-единицата во детската болница Козле, беше доскорешен генерален секретар на СДММ. Гостиварци го знаат пред се‘ како добар и кроток човек, посветен и хуман лекар, подготвен да помогне секому кому му било потребно.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!