fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Отворени работни места во Вишото јавно обвинителство Гостивар

Објавено

на

Државниот Јавен обвинител објави оглас за вработување на вкупно 64 службеници во јавните обвинителства низ земјава.

Од нив три се предвидени за во Вишото јавно обвинителство во Гостивар и тоа: соработник информатичар со високо образование – информатика и работно искуство (плата 25.800 ден), референт записничар, со вишо или средно образование и работно искуство (плата 19.900 ден. или 17.350 ден. Зависно образованието) и самостоен јавнообвинителски референт со вишо или средно образование и работно искуство (плата 21.700 ден. или 19.300 ден.)

Огласот е објавен вчера (15 октомври) и трае 15 дена од денот на објавување. Селекцијата на кандидатите ќе се врши во три фази: административна селекција, испит за јавнообвинителски службеник и интервју.

Целосно огласот може да го најдете на следниот ЛИНК.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!