Поврзи се со нас

Забава

Ова е еден од тестовите за КГБ агенти: Пробајте да одговорите

Проверете ја својата интелигенција преку оваа загатка, која се користела во обуката на агентите од КГБ во СССР. Погледнете ја сликата и одговорете на неколку прашања.

Во некогашниот Советски Сојуз студентите покрај приемниот испит морале да решаваат и вакви загатки. Резултатите од овие тестови се предавале во КГБ каде потоа се следеле кандидатите. Вакви тестови добивале и кандидатите кои директно конкурирале во КГБ тестирајќи  ја нивната интелигенција и моќ на запазување.

Пробајте и Вие, погледнете ја сликата неколку секунди и одговорете на прашањата.

Прашања:

1. Дали овие луѓе кампувале повеќе пати?
2. Дали овие луѓе се добри домаќини?

3. Дали е реката пловна?
4. Колку време ќе се сушат алиштата?

5. Дали сончогледот ќе расте уште?
6. Колку е одалечен кампот од градот?
7. Кон кој град лета авионот?

 

 

 

 

Одговори:

1. Очигледно луѓево не се искусни кампери. Искусни кампери никоаш нема да постават шатор во долина.
2. Најверојатно и не се. Рибата не се чисти од главата, копчињата не треба да се зашивуваат со предолг конец, дрва со секира се цепат на труп.
3. Реката е пловна. Се гледа по навигациските обележја на копното.
4. Многу брзо, дува ветер се гледа по тапата за ловење риби е навалена.
5. Не, сончогледот очигледно е скршен и забоден во земја, според тоа дека не е свртен накај сонцето.
6. Не повеќе од 100км, на поголемо растојание не ќе можеше да се користи оваа големината на ТВ антена.
7. Кон ниту еден, тоа е авион за земјоделски потреби.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!