fbpx
Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

Ова е Ентони Ли! Новата „петка“ на КК Гостивар

Кошаркарскиот клуб Гостивар денеска се пофали со новото име во играчкиот табор, кое треба да ја пополни позицијата пет во гостиварскиот прволигаш.

Ентони Ли е играчот кој треба да ја „реши“ најдефицитарната позиција во тимот. Двесте и шест сантиметри високиот Американец во Гостивар доаѓа од јужниот дел на Атина, од Неа Смирна од редовите на грчкиот прволигаш Паниониос, каде сезонава има просек од 7.5 поени по натпревар.

Ли е роден 1991 во Филаделфија, САД, низ кариерата има уште настапувано за: Темпл и Охајо Стејт во НЦАА лигата, Славија од Кошице, Словачка, Рапла Естонија, Ретимно од Крит, Грција, Витаутас Ливанија, Хамилтон Беџерс Канада.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!