Поврзи се со нас

Вести

Këto janë anëtarët e zgjedhur të Këshillit të ardhshëm të Komunës së Vrapçishtit

Објавено

на

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga votimi në rrethin e parë të Zgjedhjeve lokale 2021, është e njohur përbërja e Këshillit të ardhshëm të Komunës së Vrapçishtit, i cili numëron 19 anëtarë. Më së shumti, gjithësej 8 vende këshilltarësh fitoi Aleanca/Alternativa. BDI do të ketë 7 këshilltarë, DPTM 3 dhe BESA 1 këshilltar. Në vazhdim emrat e anëtarëve të ardhshëm të Këshillit:

Nga ASH/A-

1. EMIR DURMISHI
2. NUHI ADEMI
3. SAQIBE JAKUPI
4. AGIM BAJRAMI
5. FIKRET HALIMI
6. ERMIRA SEJDINI
7. ZUDI HAMIDI
8. NAFI SELMANI

Nga BDI-

1. XHEMAL SADIKI
2. XHEMILE SALIJI
3. HUMAN ILJAZI
4. ARBEN SEFERI
5. TAFLIT ISLAMI
6. IZLIFETE JASHARI
7. IBRAHIM MUHAREMI

Nga DPTM-

1. ZEJNEL EFENDILER
2. BEKIR ELJEZI
3. XHEVRIJE ASIPI

Nga BESA-

  1. ELVEDIN MUHAREMI
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ИСТРАЖУВАЧКА анкета

Следете нè и на Facebook

Спортпред 2 часа

КК Гостивар не дозволи изненадување по вторпат, надигран Чаир 86-68

Македонијапред 3 часа

Чадиковски повторно избран за претседател на ЗНМ

Гостиварпред 6 часа

Во црквата „Свети Ахилиј Лариски“ во Требиште почнаа конзерваторски работи

Спортпред 7 часа

КК Гостивар против Чаир 2030 ќе се обиде да се врати на победите

Гостиварпред 8 часа

Во Гостивар се подготвува Акциски план за лицата со посебни потреби, формирана е работната група

Македонијапред 11 часа

Аплицирањето за студентски стипендии завршува во понеделник

Македонијапред 12 часа

ЗНМ избира нов претседател

Македонијапред 14 часа

Магла на Стража

Здравје и убавинапред 14 часа

Можни причини за главоболка наутро

Занимливостипред 1 ден

Најстариот ресторан во светот работи речиси 3 века, печката никогаш не се гасне

Гостиварпред 1 ден

Средба на УЈП со жени претприемачки во Гостивар

Гостиварпред 1 ден

Во контроли на превозот на ученици во Гостивар и Тетово откриени 13 прекршоци

Гостиварпред 1 ден

Приведен гостиварец, агресивно се однесувал кон полициски службеници

Гостиварпред 6 дена

Ниќифорово може да даде уште една потврда дека Македонија е библиска земја

Гостиварпред 1 недела

Приведен 20 годишник на патот Маврови Анови-Дебар, физички се пресметувал со брачен пар

Интервјупред 2 дена

ИНТЕРВЈУ со Митрополитот Тетовско – гостиварски г. Јосиф по повод 10 години епископски чин

Гостиварпред 1 недела

Шествековната црква во Леуново заштитена од ризик, жителите горди и благодарни

Гостиварпред 2 недели

Гостиварци со 3-то место на Младинското екипно првенство во шах

Гостиварпред 1 недела

Секој заслужува радост! Донаторска акција во Гостивар за децата од Дневен центар и ранливи семејства

Гостиварпред 1 недела

Фудбалерите и ФК Гостивар во хумана акција за помош на загрозени семејства

Гостиварпред 2 недели

Пет лица уапсени во Гостивар заради бесправна градба на објект

Спортпред 2 недели

КК Гостивар без проблеми против Струмица за „шест од шест“

Гостиварпред 1 недела

Нова фасада и прозорци во училиштето во Циглана

Вестипред 2 недели

Турски воздушни напади врз курдски позиции во Сирија и Ирак

Гостиварпред 2 дена

Ќе има ли новогодишно украсување на Гостивар?

Гостиварпред 1 недела

Гостиварци фатени со дрога во тетовско Камењане

Гостиварпред 2 недели

Гостивар граду мој, во срце те носам – Свеченост во чест на 18 Ноември

Спортпред 4 недели

Каланоски со два погодоци го одлучи победникот во локалното дерби ФК Гостивар – ФК Арсими Чегране (2-0)

Спортпред 1 месец

КК Гостивар го „спакува“ и Работнички 87-76

Македонијапред 2 месеци

Св. Кирил Лешочки – Прв светец од Тетовско-гостиварската епархија (Фото)

Спортпред 2 месеци

(Фотогалерија) Празник на кошарката во Скопје – МЗТ го пречека Партизан 74-92

Гостиварпред 2 месеци

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 3 месеци

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 4 месеци

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 4 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 4 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 5 месеци

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 6 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

Локални избори 2022

Ова се избраните членови на идниот Совет на Општина Врапчиште

Објавено

на

По објавувањето на конечните резултати од гласањето во првиот круг на Локалните избори 2021, познат е составот на идниот Совет на Општина Врапчиште, кој брои 19 члена. Најмногу, вкупно 8 советнички места доби Алијанса/Алтернатива. ДУИ ќе има 7 советници, ДПТМ 3 и БЕСА 1 советник. Во продолжение имињата на идните членови на Советот:

Од АА/А-

1. ЕМИР ДУРМИШИ
2. НУХИ АДЕМИ
3. САЌИБЕ ЈАКУПИ
4. АГИМ БАЈРАМИ
5. ФИКРЕТ ХАЛИМИ
6. ЕРМИРА СЕЈДИНИ
7. ЗУДИ ХАМИДИ
8. НАФИ СЕЛМАНИ

Од ДУИ-

1. ЏЕМАЛ САДИКИ
2. ЏЕМИЛЕ САЛИЈИ
3. НУМАН ИЛЈАЗИ
4. АРБЕН СЕФЕРИ
5. ТАФЛИТ ИСЛАМИ
6. ИЗЛИФЕТЕ ЈАШАРИ
7. ИБРАХИМ МУАРЕМИ

Од ДПТМ-

1. ЗЕЈНЕЛ ЕФЕНДИЛЕР
2. БЕКИР ЕЛЈЕЗИ
3. ЏЕВРИЈЕ АСИПИ

Од БЕСА-

1. ЕЛВЕДИН МУХАРЕМИ

Популарно изминативе 100 дена