fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Ова се среќните добитници на книги од Gostivarpress.mk

Објавено

на

Во текот на вчерашниот ден Gostivarpress.mk спроведе мала наградна игра, по повод Светскиот ден на книгата. Им дадовме можност на читателите, со одговарање на едно едноставно прашање да си ја збогатат домашната библиотека со нов наслов.

Ова се имињата на тројцата среќни добитници на книги:

Селинка Абдиу

Наташа Здравковска Давидовска

Кристина Стојановска

Книгите може да ги подигнат во Balloonmania на ул„18 ноември“, во близина на полицијата, со документ за идентификација.

Честитики до добитниците и благодарност до сите читатели кои учествуваа во наградната игра. Читајте повеќе и запомнете:Книгата е подарок кој можеш да го отвораш одново и одново!

 

 

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 4 часа

Видео упатство: Како ученикот да се најави на Платформата за далечинско учење

Занимливостипред 7 часа

Секогаш е интересно да научите нешто ново за себе – Занимливости за човековата психа

Гостиварпред 9 часа

Во регионот на Гостивар 6 оздравени, 3 нови случаи, 1 починат, во земјава 148 новозаразени со ковид

Македонијапред 9 часа

Грантови од 3.000 до 10.000 евра ќе добијат рестораните за свадби

Македонијапред 10 часа

Премиерот Заев најави 31 мерка за поддршка на стопанството и граѓаните

Гостиварпред 10 часа

Празничниот викенд за 11 Октомври ќе биде „Викенд без ДДВ“ и ќе важи за домашни производи и ИТ опрема до 500 евра

Гостиварпред 14 часа

Возачите во Гостивар крајно недисциплинирани – 101 казна во акцијата на МВР

Гостиварпред 16 часа

„Кокошка“ со награда за најдобра претстава на фестивалот „Отело“ во Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!