Поврзи се со нас

Гостивар

Ова се вика изолација! Буре што плови каде социјално ќе се изолирате од сите

Salty Seahorse е името на уникатната и интересна понуда која може да се најде на Airbnb, а се состои од буре што плови и може да смести максимум до две лица.

За време на корнавирус пандемијата, се препорачува социјална оддалеченост, односно еден до два метра оддалечени од другите луѓе. И додека повеќето се затвораат во своите домови, ние би биле среќни да се изолираме во ова буре во солена вода, кое ве чека на марината во Ки Ларго, Флорида.

Бурето, всушност е пренаменето во соба за спиење со голем кревет сместено на пловечка платформа и поглед кон Мексичкиот Залив.

Исто така, има и мијалник, бар со две столчиња со чадор, може да се користи и скарата, гледате како делфините, тропските риби, манатите и другите домородни птици и животински свет поминуваат пред вас, а кога ќе ви здосади тоа, може да вклучите и телевизор.

Напојувњето е преку соларна енергија, а просторот е наменет за ентузијасти и љубители на кампувањето. Ноќевање во овој необичен простор ќе ве чини околу 8.600 денари. Комарците се вклучени во цената.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!
Skip to content