Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар лиши од слобода 45 годишник кај железничка станица

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар вчеравечер (15 ноември) околу 22 часот и 45 минути во гостиварско Падалиште, во близина на железничката станица, каде биле пронајдени огревни дрва без потребните документи, лишиле од слобода 45-годишен жител на ова село, кој ги спречувал во вршење на службени дејствија.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар и по расчистување на случајот ќе му биде изготвeн соодветен поднесок по член 382 од Кривичниот законик, најави полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 3 часа

Училиштата на регулиран пазар, струја за јавните здравствени установи преку ЕСМ продажба

Македонијапред 6 часа

Средба Бектеши-г.г.Стефан за кризата со струјата

Гостиварпред 7 часа

Гостивар: Закани, напади и приведувања поради долгови

Гостиварпред 8 часа

Во Гостивар недостигаат 25.156 учебници, МОН доцни, реагира Општина Гостивар

Гостиварпред 9 часа

Ноќеска во Гостивар приведен 33 годишник

Македонијапред 10 часа

Повеќе лекови на позитивната листа, бараат здруженија на пациенти

Гостиварпред 11 часа

Камион паднал во бездна и се запалил на патот Гостивар – Кичево, возачот тешко повреден

Гостиварпред 12 часа

Во Гостивар казнети 4 лица кои управувале електрични тротинети, контролите ќе продолжат

Вестипред 13 часа

Се‘ уште непознато кој ги дупна гасоводите Северен тек 1 и 2

Гостиварпред 13 часа

Нападната жена во гостиварско, две лица лишени од слобода

Македонијапред 13 часа

Левица ја поднесе иницијативата за референдум до ДИК

Вестипред 14 часа

Резултати од референдумот во Украина: 99%, 98%, 93%, 87%

Здравје и убавинапред 14 часа

„Вирус што го убива ракот“: Нова терапија дава ветувачки резултати во раната фаза на тестирањето

Гостиварпред 2 недели

Усмртено младо момче во Гостивар вечерва

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нов Авто сервис во Гостивар „Илија“ – Гарант профи услуги, за безбеден автомобил

Гостиварпред 2 недели

Приведени маж и жена во Присојница заради агресија кон вработен во училиште

Гостиварпред 5 дена

Ограбена џамијата во Присојница

Гостиварпред 1 недела

Голем концерт на Владо Глигоровски во Гостивар за јубилејни 30 години музичка кариера

Гостиварпред 7 дена

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Немаштијата ги тера луѓето на агресија, врие од семејно насилство во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Во недела во Стенче осветување на црквата Св. великомаченица Екатерина

Гостиварпред 5 дена

Инспекции по златарниците во Гостивар, Скопје, Тетово, Кичево – Одземени над 10 кг. злато

Гостиварпред 2 недели

Осветен новиот храм во Стенче: „Дом на молитва, парче небо на земјата“

Гостиварпред 5 дена

Се појави змија во двор на градинка во Гостивар, управата бара од институциите дополнителни проверки и мерки

Спортпред 2 недели

ФК Гостивар и Воска Спорт одиграа без победник, несакан инцидент на трибините

Спортпред 2 недели

Октај Дерелиоглу: Без разлика на сите надворешни фактори, против Воска ќе одиме на победа

Гостиварпред 7 дена

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 3 недели

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 1 месец

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 1 месец

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 3 месеци

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 4 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 4 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 4 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 4 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 5 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 5 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

DPB Gostivar privoi nga liria një 45 vjeçar tek stacioni hekurudhor

Објавено

на

SPB Tetovë njoftoi se zyrtatë policorë të Departamentit për punë të brendshme Gostivar mbrëmë (15 Nëntor) rreth orës 22 e 45 minuta në Patalisht të Gostivarit  afër stacionit hekurudhor, ku janë gjetur dru për ngrohje pa dokumentet e nevojshme, kanë privuar nga liria banorin 45 vjeçar të këtij fshati, i cili i ka ndaluar nga kryerja e veprimwve zyrtare.

Ai ka qenë i mbajtur në Stacionin policor Gostivar dhw pas pastrimit të rastit do ti përgaditet parashtresë adekuate sipas nenit 382 nga Kodi penal, njoftoi policia.

Популарно изминативе 100 дена