Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар лиши од слобода малолетник кој повредил друго малолетно лице

Објавено

на

Ноќеска (5 ноември), четириесетина минути по полноќ, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар, во присуство на негов родител, лишиле од слобода малолетник од гостиварски Добридол, а поради сомнение дека со остар предмет повредил друг малолетник од истото село, информира СВР Тетово.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар. Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, известуваат од полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 4 недели

Денес е Прочка – Проштевајте и побарајте прошка од оној на кој сте му згрешиле

ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024пред 3 недели

Потврдени листите на СДСМ, гостиварката Ема Нешковска трета во ИЕ 6

Гостиварпред 1 недела

Несреќа на патот Гостивар – Стража, сообраќајот во прекин

Гостиварпред 2 недели

Над 530.000 денари украдени од картичка на гостиварец

Гостиварпред 3 недели

Физички напади во рибинк и на улица во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 недели

Пријавен физички напад во Фазанерија

Гостиварпред 2 недели

Акција за уредување околу спомен-плочата на загинатите градители на ХЕС Маврово во Торбешки мост

Гостиварпред 4 недели

Гостиварецот Владо Глигоровски со „Аманет ви оставам“ настапи на јубилејниот „Гоце Фест“

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 7 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

DPB Gostivar ka privuar nga liria një të mitur i cili ka lënduar një person tjetër të mitur

Објавено

на

Mbrëmë (5 Nëntor), dyzet minuta pas mesnatës, zyrtarë policorë të Departamentit për punë të brendshme Gostivar, në prani të prindit të tij, kanë privuar nga liria një të mitur nga Dobërdolli i Gostivari, për shkak të dyshimit se me mjet të mprehtë ka lënduar një të mitur tjetër nga fshati i njëjtë, informon SPB Tetovë.

Ai është i mbajtur në Stacionin policor Gostivar. Merren masa për pastrimin dhe dokumentimin e rastit, njoftojnë nga policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена