Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар лиши од слобода жена за напад врз друга жена

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Tетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчера (7 април) околу 16 часот и 40 минути ја лишиле од слобода 32 годишната Д.С. од Република Албанија, која претходно била пријавена од 61-годишната С.Ј., со која живееле во иста куќа во селото Добридол, дека физички ја нападнала.

Се расчистува и документира случајот, по што ќе следува соодветен поднесок, извести полицијата.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 3 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 1 недела

Денес се слави Петровден

Рецептипред 4 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 4 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Во уникатната библиотека на гостиварецот Јанко Билбилоски: Ретки и први изданија, буквари, читанки, монографии…Полици кои сведочат за времиња, луѓе, настани

Гостиварпред 1 недела

Викендов 61 издание на Галичка свадба

Регионпред 3 недели

Во Црна Гора се отвора првата плажа за жени со хиџаб

Гостиварпред 3 недели

Трагедија во Маврови Анови: Починал малолетник откако врз него паднал бојлер

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

DPB Gostivar privoi nga liria një grua për sulm mbi një grua tjetër

Објавено

на

Zyrtarët policorë të SPB-së Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar dje (07 prill) rreth orës 16:40 e kanë privuar nga liria 32-vjeçaren D.S. nga Republika e Shqipërisë, e cila paraprakisht ishte denoncuar nga 61-vjeçarjs S.J., me të cilën jetonin në të njëjtën shtëpi në fshatin Dobërdoll, se e kishte sulmuar fizikisht.

Rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar, pas së vilës do të pasojë parashtresë përkatëse, njoftoi policia.

 

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена