Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар ноќеска приведе 29 годишник

Објавено

на

Вчеравечер (22 септември ) околу 23 часот и 50 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар во селото Врапчиште привеле 29-годишно лице од ова село, кој одбило наредба и агресивно се однесувало кон нив, откако претходно учествувал во сообраќајна несреќа, информира Секторот за внатрешни работи.

Лицето било задржано во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 14 минути

25 годишна жена го пријавила партнерот за напад на улица во Гостивар

Гостиварпред 2 часа

Економското училиште во Гостивар домаќин на полуматурантите-Презентирани можностите, бенефитите и условите

Македонијапред 3 часа

Според ДЗС просечната нето плата во март била 40.496 денари

Гостиварпред 4 часа

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Акциска контрола во Гостивар, санкционирани 12 пешаци

Македонијапред 5 часа

Сиљановска Давкова ја предводи државно-црковната делегација во Рим и Ватикан на одбележување на Денот на сесловенските просветители

Парламентарни избори 2024пред 8 часа

Прегласување во седум избирачки места за Парламентарните избори 2024

Гостиварпред 19 часа

Свеченост за 24 Мај во Гостивар: Почит кон нашето културно и духовно богатство

Парламентарни избори 2024пред 23 часа

ДИК ги додели уверенијата за пратенички мандати

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

DPB Gostivar natën ka arrestuar një 29 vjeçar

Објавено

на

Mbrëmë (22 Shtator) rreth orës 23 e 50 minuta, zyrtarë policorë të Departamentit për punë të brendshme Gostivar në fshatin Vrapçisht kanë arrestuar një person 29 vjeçar nga ky fshat, që ka refuzuar urdheruan dhe është sjellë në mënyrë agresive ndaj tyre, pasi paraprakisht ka marrë pjesë në aksident trafiku, informon Sektori mi punëve të brendshme.

Personi ka qenë i mbajtur në Stacionin policor Gostivar për pastrimin dhe dokumentimin e rastit, pas çka do t’i përgaditet parashtesë adekuate.

Популарно изминативе 100 дена