Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар ноќеска приведе три млади лица

Објавено

на

СВР Тетово соопти дека на локалниот пат за гостиварското село Дебреше ноќеска, половина час по полноќ, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода две лица на возраст од 19 години и еден дваесетгодишник, сите од Дебреше, кои се превезувале со патничко моторно возило “опел астра” со гостиварски ознаки.

„При нивен и преглед на возилото била пронајдена марихуана.Се расчистува и документира случајот, по што ќе им бидат изготвени поднесоци.“, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Гостиварпред 4 недели

Баба Нада со 90 години е најстар жител на Зубовце, денес пречека добри гости во домот

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

DPB Gostivar mbrëmë ka arrestuar tre persona të rinj

Објавено

на

SPB Tetovë ka njoftuar se në rrugën lokale për fshatin Debreshë të Gostivarit mbrëmë, gjysmë ore pas mesnate, zyrtarët policorë të Departamentit të Punëve të Brendshme Gostivar kanë arrestuar dy persona të moshës 19 vjeçare dhe një njëzet vjeçar, të gjithë nga Debreshi, të cilët janë transportuar me mjetin motorik të pasagjerëve “opel astra” me targa Gostivari.

“Gjatë inspektimit të tyre në automjet është gjetur marihuanë. Rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar, pas së cilës do të përgatiten parashtresat”, tha policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена