fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар поднесе кривична против лице кое на диво си изградило викендичка

Објавено

на

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против 69 годишниот Ф.С. од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „узурпација на недвижности“.

МВР соопшти дека во текот на 2020 година во Старо Турчане, гостиварско, на место викано „Оревиште“, на земјиште во државна сопственост тетовецот изградил викенд куќа без соодветна документација.

Извршен бил увид на местото на настанот за што е изготвена фотодокументација.

СВР Тетово пак кривична пријава против 33 годишен гостиварец, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 17.08.2020, полициски службеници од СВР Тетово извршиле преглед над пријавениот, кој бил на издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Тетово, при што кај него била пронајдена марихуана.

 

 

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!