fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар поднесе кривична – пукал со воздушна пушка и повредил дете

Објавено

на

Одделението за внатрешни работи Гостивар поднесе кривична пријава против 16 – годишник од с.Врапчиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување на општа опасност“ и против 32 годишен жител на истото село, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „помагање“. МВР соопшти дека на 05.01.2021 во Врапчиште, 32 годишникот со пневматска пушка „Gamo – Whisper fusion“ калибар 4,2 мм, во негова сопственост, која ја поседувал со дозвола, со еден истрел му нанел повреда на 12-годишник. Потоа, истиот свесно му ја дал пневматската пушка на 16 – годишникот, како и една кутија со дијаболи за неа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!